RUBiS Graded Squash Tournament Day Two

October 17, 2019 | 0 Comments

The RUBiS Graded Squash Tournament 2019 continued inside the Bermuda Squash Racquets Association Club in Devonshire.

Tournament favorite Micah Franklin cruised to victory in his second match defeating Piers Carr in straight games 11-4, 11-3, 11-2.

Four A Division matches went the distance as Eugene Bothello defeated Mark James 11-7, 9-11, 11-8, 9-11, 11-8, Peter Cooper defeated Nick Leach 7-11, 11-9, 5-11, 12-10, 11-5, while Anthony Fellowes defeated Melina Turk 6-11, 11-8, 11-4, 6-11, 11-9 and Stephen Smith defeated Korin Knights 11-9, 11-7, 9-11, 7-11, 11-7.

A Division

  • 11 09 11 09 11 Eugene Bothello defeated
  • 07 11 08 11 08 Mark James
  • 11 11 11 Jordache Rawson defeated
  • 07 03 06 Malcolm Woodley
  • 11 11 11 Elijah Simmons defeated
  • 03 08 09 Romar Douglas
  • 07 11 05 12 11 Peter Cooper defeated
  • 11 09 11 10 05 Nick Leach
  • 06 11 11 06 11 Anthony Fellowes defeated
  • 11 08 04 11 09 Melina Turk
  • 11 14 11 Kristian Muldoon defeated
  • 03 12 02 Anaya Smith
  • 11 11 09 07 11 Stephen Smith defeated
  • 09 07 11 11 07 Korin Knights
  • 11 11 11 Micah Franklin defeated
  • 04 03 02 Piers Carr

B Division

  • 07 11 11 11 Shane McDonnell defeated
  • 11 03 07 09 Greg Fitzgerald
  • 12 08 11 10 11 Juliette Ferrari-McComb defeated
  • 10 11 09 12 06 Kyle Thompson
  • 11 11 11 Leith Raw defeated
  • 03 03 04 John Stout
  • 11 11 11 Susie Lacey defeated
  • 03 03 01 Graham Moss
  • 11 07 11 11 Daniele Bortoli defeated
  • 08 11 08 08 Arun Kikkeri
  • 11 11 03 11 Graeme Henderson defeated
  • 08 03 11 05 Phil Barnes
  • 14 11 11 Spencer Moss defeated
  • 12 05 05 Adam Hawley
  • 11 05 11 11 Colin Alexander defeated
  • 06 11 04 03 Alex Southern

C Division

  • 11 11 09 02 11 Kieran Murphy defeated
  • 04 08 11 11 07 Ian Fox
  • 12 11 11 Jason Savoury defeated
  • 10 09 09 Mark Zuill
  • 11 11 11 Joann Bielby defeated
  • 07 02 04 Meagan Jackson
  • 08 11 11 11 Jayne Craig defeated
  • 11 08 05 05 Jamie Ball
  • 12 08 11 04 11 Alistair McNeish defeated
  • 10 11 03 11 09 Denise Kyme
  • 05 11 11 11 Kurt Thomas defeated
  • 11 09 07 06 Alex Furtado
  • 11 09 11 11 Tariq Ahmed defeated
  • 05 11 04 06 Ricky Spence
  • 07 07 11 11 11 Izzy White defeated
  • 11 11 09 08 09 Henrik Knudsen

D Division

  • 11 11 09 09 11 Suzanne Rose defeated
  • 06 08 11 11 09 Brian Rosorea
  • 11 07 14 12 Andrew Cox defeated
  • 09 11 12 10 Hart Freedman
  • 11 03 11 13 Ethan Rosorea defeated
  • 06 11 08 11 Hailey Moss
  • 07 06 11 12 11 Canty Corbin defeated
  • 11 11 04 10 04 Shannon Rose Robinson
  • 11 11 10 11 Paul West defeated
  • 05 05 12 02 Darcy McLean

Bernews Sports Facebook Group banner with border 1 (1)

Share via email

Read More About

Category: All, Sports

Leave a Reply